Název akce: ČLK Světluškovský lesní kurz Termín konání: 31.3.-2.4.2023 - Hradec Králové 5.5.-8.5.2023 ...

Autor: Prokop Filip (Benjí)
ID: 5809
Typ: Poptávka
Kraj: Celá ČR
Datum: 02.01.2023 14:58:59

Zobrazit

Návod k jobs.skaut.cz

1) Zadávání poptávky - S tímhle nám může někdo pomoci

Než zadáme inzerát, je ve většině případů potřeba promyslet, co všechno by se v něm mělo objevit a co by v něm nemělo chybět. K tomu připravujeme speciální článek, který bude věnovaný výlučně tomuto tématu. V následujícím textu si jen ukážeme, jak to prakticky provést. Naštěstí to nebude moc informací, protože je to dost jednoduché.

Menu 1

Vlastně stačí kliknout na tlačítko "Nový inzerát" a vyplnit jednoduchý formulář.

Vložení inzerátu

Důležitý je rozdíl mezi tím, zda inzerát zadáváte jako přihlášený nebo jako nepřihlášený uživatel. Zásadně lepší, jednodušší a výhodnější je, když jste přihlášeni (loginem do skautISu, pomocí tlačítka přihlásit vpravo nahoře – není třeba žádná registrace). V takovém případě se totiž váš inzerát hned zobrazí (nemusí ho nikdo schvalovat) a můžete s ním pohodlně pracovat na stránce "Moje inzeráty".

Menu 2

Pokud zadáte inzerát jako nepřihlášený uživatel, je potřeba počkat na schválení. Hned po něm vám přijde email, ve kterém najdete odkaz, který vám umožní inzerát editovat a spravovat.

Ať už se k inzerátu dostanete přes záložku "moje inzeráty" anebo přes odkaz v emailu, pro práci s ním vám poslouží tato lišta:

Menu inzerátu 1

Všechna tlačítka mají zřejmý význam. Jen k tlačítku "archivovat" můžeme doplnit, že inzerát se přestane zobrazovat, ale zůstane k dispozici na záložce "moje inzeráty", kde ho bude možné upravit, případně znovu zveřejnit.

Pokud se nám inzerát podaří správně vložit, je dost pravděpodobné, že někoho zaujme a dříve nebo později nám začnou chodit odpovědi. V takovém případě nám přijde na každou odpověď krátké upozornění emailem (prakticky jen odkaz, který odpověď zobrazí). Krom toho uvidíme přehled všech odpovědí na stránce "Moje inzeráty" – u každého inzerátu se zobrazí malé číslo, které ukazuje kolik odpovědí na něj přišlo.

Moje inzeráty

Po kliknutí na konkrétní inzerát potom na jeho konci najdeme tabulku, kde jsou všechny odpovědi k dispozici:

Odpovědi

Pokud už se tedy prohrabujeme došlými odpověďmi, je to důkaz, že inzerát fungoval. Jak s odpověďmi naložit, jak na nich založit další spolupráci, popisuje Dick ve svém článku Zkušenosti s hledáním lidí přes internet.

2) Hledání v nabídkách - co zajímavého se dá dělat

V tuto chvíli nevypadá vyhledávání v nabídkách příliš komplikovaně. Není jich totiž moc. Jenže přibývají, a to přibližně tempem jedna za den. Nejspíš nebude tedy dlouho trvat a varianta "přečtu si všechno a uvidím" přestane být praktická.

Jobs jsou samozřejmě vybaveny vyhledáváním. Stačí kliknout na položku "Hledat" v modré liště:

Menu 1

Otevře se formulář, který umožňuje kombinovat celou řadu praktických způsobů vyhledávání:

Hledat

Kromě výběru kategorií, ke kterému se ještě dostaneme podrobněji, se dá hledat třeba jen v novinkách nebo třeba jen v určitém kraji. Samozřejmě také funguje textové vyhledávání, takže není problém najít inzeráty od konkrétního autora nebo na konkrétní téma.

Kategorie

Nejvíc ale při práci s inzeráty asi pomohou zmíněné kategorie. V levém sloupci webu najdete jejich kompletní přehled, včetně informace, kolik inzerátů je právě teď ve které kategorii zařazeno.

Hlavní kategorie jsou:

  • Akce a projekty
  • Dlouhodobá spolupráce
  • Krátkodobá spolupráce
  • Pracovní skupiny a odbory
  • Program šitý na míru
  • Zaměstnání
  • Práce do školy
  • Ostatní

Každá z nich je pak ještě rozdělena do několika dalších podkategorií, které pomáhají nejenom s tříděním, ale jsou také užitečné, pokud si chceme představit, jaké všechny činnosti vlastně může konkrétní kategorie obsahovat a čím může být užitečná konkrétně v našich podmínkách.

Takové jsou tedy možnosti jak se v inzerátech orientovat. Jenže najít ten správný inzerát nemusí vždy stačit. Nemusí v něm být všechny potřebné informace, můžeme mít dotaz nebo potřebujeme něco ujasnit. K řešení takových situací jsou tu hned dva nástroje – diskuse a odpovědi.

Menu inzerátu 2

Pod každým článkem je možné vést diskusi. K tomu je potřeba se přihlásit. Pak už jen stačí kliknout na odkaz "Diskuse" a potom "Nový příspěvek". Je to asi nejjednodušší cesta, jak od autora získat informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáře.

Tlačítko odpovědět celkem logicky slouží ke kontaktování autora inzerátu. Takže pokud vás nabídka zaujala a nebo máte "neveřejný" dotaz, určitě ho použijte. Odpovědět se dá i bez přihlášení.

3) Můj profil

Pokud už jste na nějaký inzerát odpověděli, nejspíš uvítáte, když o vás bude mít jeho zadavatel k dispozici dostatek informací, aby si vás mohl vybrat. Nejjednodušší způsob jak mu takové informace poskytnout je "můj profil". Částečně vzniká automaticky ze záznamů SkautISu a z velké části je ho možné editovat a doplňovat, třeba o celý vlastní životopis.

Můj profil

Svůj profil si můžeme zobrazit a editovat hned po přihlášení. Stačí kliknout na odkaz "můj profil", hned vedle tlačítka odhlásit. Může nahrát soubor se životopisem, ovlivnit, které funkce nebo třeba kontakty zaznamenané ve skautISU se mají zobrazovat nebo třeba nastavit regionální a tématické preference. Určitě si to vyzkoušejte.