Nazdar, ve skautském středisku Přelouč, já jako 6. vedoucí skautského oddílu Vlčat budu tento školní ...

Autor: Pleskot Martin (Pecka)
ID: 5813
Typ: Poptávka
Kraj: Pardubický
Datum: 06.02.2023 20:20:28

Zobrazit

Jak napsat pracovní poptávku - inzerát?

1. Než začnete psát, ...

...promyslete si především, koho a na jakou práci hledáte. Pokud si nejste jisti, zeptejte se někoho, kdo už má s podobnou prací zkušenosti, aby váš inzerát zkontroloval / doplnil (např. předchůdce apod.). Čím přesněji popíšete své představy, tím spíše najdete toho „svého“ člověka.

Další důležitou otázkou je, zda potřebujete jednoho člověka nebo více. Hledáte-li např. celý tým vč. šéfa, napište jeden inzerát, s němž s kolonce „hledáme“ vypíšete více možností. Pokud naopak hledáte jen jednu pozici, zkuste se zamyslet, zda by případně šlo práci rozdělit na několik dílčích oblastí. Pokud se vám přihlásí ideální zájemce, máte vyhráno. Když se vám ale ozve někdo, kdo by rád dělal jen část, už budete vědět, že vám to nevadí a že budete nadále hledat jen člověka pro ostatní úkoly.

Pište srozumitelným jazykem. Ve skautském prostředí jistě nevadí, když napíšete „oddíl“, „vedoucí“, „jamboree“. Problém již může nastat s různými výrazy používanými ve vašem oddíle, tradičními názvy akcí, které jsou ostatním neznámé, s různými zkratkami. Obzvláště si dávejte pozor v případě, že píšete „univerzální“ inzerát, který budete chtít uveřejnit s místním časopise nebo poslat emailem i neskautským přátelům.

2. Doporučená struktura inzerátu

Informace o nás / o oddílu / o projektu atd.

Ať už hledáte někoho na dlouhodobou spolupráci do oddílu, do okresní rady či do nějakého specifického týmu, napište zde pár slov o sobě, co je na vaší skupině zajímavé, zvláštní. Pokud hledáte někoho na krátkodobou spolupráci na projektu, popište stručně tento projekt. Máte-li internetové stránky, napište odkaz.

Krajská rada Junáka s Praze vypisuje výběrové řízení pro obsazení pozice „asistent / asistentka krajské rady“

Koho hledáme

Pojmenujte pozici, na kterou hledáte vhodného člověka a přidejte podrobnější popis. Patří sem všechny důležité oblasti / činnosti, které bude nový spolupracovník vykonávat. Důležité je, zda bude mít za něco zodpovědnost a jaké bude mít pravomoci. Případně s kým bude spolupracovat, kdo mu bude „šéfovat“ apod.

Pracovní náplň
  • podpora krajské rady – administrativa a servis pro členy krajské rady, kompletace materiálů pro jednání krajské rady, zápisy z jednání, správa webu kraje, pomoc při organizaci a zajištění akcí pořádaných krajem, správa a evidence majetku kraje
  • servis pro členy Junáka a veřejnost – informační servis, předávání kontaktů

Požadujeme / Splňuješ?

Zde uveďte, co musí zájemce splňovat – předchozí zkušenosti / praxi, vzdělání, osobnostní charakteristiky. Rozdělte je na nezbytné a ty, které jsou pro zájemce výhodou.

Požadujeme
  • příjemné vystupování, ochota, komunikativnost
  • preciznost a spolehlivost
  • praxe s administrativě výhodou

Nabízíme / Co získáš?

Hledáte dobrovolníka nebo placeného člověka? Tato informace je důležitá i s případě, že se na odměně / částce chcete domluvit až osobně.

Zkuste popsat, proč by se o nabízenou práci měl někdo zajímat. Je to práce s týmu? Pak pozná nové kamarády, užije si legraci, atd. Je to něco neobvyklého? Získá nové zkušenosti, které bude moci uplatnit ve skautu i jinde, aj.

Nabízíme
  • kombinovaná pracovní doba – pevně 2x2 hod. týdně – pro veřejnost, ostatní flexibilní
  • mobilní telefon, notebook
  • příjemný a tvůrčí pracovní kolektiv

Kolik Tě to bude stát času

Zkuste odhadnout, kolik času nabízená práce bude zájemce stát, ať již týdně, měsíčně. V mnoha případech to sice není možné přesně určit, ale i špatný odhad je lepší než žádný :-)

Forma pracovního úvazku
  • pracovní poměr nebo ŽL s délce cca 10 hod. / týden

Kontakt

Zde uveďte všechny možné způsoby, jak vás kontaktovat. Nejdůležitější bude zřejmě email. Nezapomeňte také uvést svoje jméno.

Životopisy zasílejte co nejdříve na adresu jmeno.prijmeni@firma.stat
S přáním pěkného dne,
Jméno Příjmení
Junák - svaz skautů a skautek ČR,
Pražský kraj A. B. Svojsíka