Řekl/a bys o sobě, že jsi mistrem skvělých textů? Ideálně se zálibou v marketingu a psychologii? Jsi ...

Autor: Slavík Tomáš (Fred)
ID: 4754
Typ: Nabídka
Kraj: Celá ČR
Datum: 26.08.2020 12:28:43

Zobrazit

Nabídka práce: Staň se členem týmu redaktorů / editorů / copywriterů skautské znalostní báze

Autor: Slavík Tomáš (Fred)
Typ:Nabídka
Kategorie:Zaměstnání  >  Ústředí
Kraj:Celá ČR
Datum založení:25.08.2020
Datum poslední úpravy:26.08.2020
Datum platnosti:24.11.2020
Lokalita:ČR

Řekl/a bys o sobě, že jsi mistrem skvělých textů? Ideálně se zálibou v marketingu a psychologii? Jsi zvyklý/á pracovat odkudkoli na dálku a pravděpodobně závislý/á na kávě… Máš perfektní znalost češtiny a pravidla copywritingu plně zautomatizovaná (stylistická a gramatická správnost, unikátnost a přínos pro čtenáře, obsah důležitých informací, pozitivní nádech, důvěryhodnost, přesvědčivost, čtivost). Máš pár hodin denně čas a chuť pustit se do několikaměsíčního skautského projektu v týmu podobně nastavených lidí... Pak právě tebe hledáme. Výše uvedený popis samozřejmě nemusí sedět na 100%, ozvi se nám a domluvíme se. 

Co o copywritingu říká Wikipedie?
S nástupem internetového média se začal vyvíjet obor web copywritingu, tedy psaní pro web. Na webu lidé čtou jinak než v tisku a texty určené pro klasická média na webu obvykle nefungují. Je důležité si uvědomit, že lidé na internetu stránky vlastně nečtou, ale nejdříve je skenují očima a hledají kousky potřebných informací. Texty pro web musí být vhodně členěné s dostatečným zvýrazněním klíčových slov, seznamů, citací, nadpisů apod. Struktura, rozsah i formát se přizpůsobují tak, aby výsledný text byl dobře skenovatelný očima. Při psaní se obyčejně využívá princip obrácené pyramidy a model AIDA. Web copywriter by měl znát základy SEO. Obor se postupem času tak rozmohl, že místo web copywriting a web copywriter se obecnějším termínem copywriting začalo označovat psaní pro web.

Psaní pro skautský web
Sháníme tým skautských redaktorů / editorů / copywriterů, jejichž úkolem bude převést obsah současné Skautské křižovatky do nově připravované Znalostní báze. Hlavní skautský web brzy nahradí nová on-line řešení. Rozdělí se na více částí - jedním z nich pak bude právě Znalostní báze (pracovní název). Ta bude obsahovat veškeré aktuální skautské vědění - návody a postupy pro činovníky a skautské jednotky ve všech možných oblastech a oborech. Na Znalostní bázi skauti najdou metodiky a praktické řešení jejich problémů a potřeb. Technické řešení si můžeš představit podobné jako např. https://www.gov.uk/. Současná Skautská křižovatka obsahuje asi 1000 stránek dlouhodobého charakteru. Ty je třeba upravit a přenést do nového řešení. 
Nechceme je však pouze překopírovat. Cíle nového řešení jsou mnohem ambicióznější. Chceme čtenáři přinést čtivější, stručnější, přehlednější a praktičtější řešení. Na to potřebujeme právě tebe! Spolu s garanty jednotlivých oblastí nejprve dojde k aktualizaci obsahů - abychom nepřenášeli zastaralá či jinak dnes již nepotřebná data. V další fázi pak bude potřeba aktualizované obsahy co nejlépe upravit a přenést. V rámci přenosu a vkládání do nového systému bude potřeba doplnit o relevantní obsahy - fotografie, dokumenty, prolinky na jiné obsahy apod. 

Rozsah práce a termín
Vzhledem k velkému množství textů předpokládáme, že práce vytíží tým několika lidí na několik měsíců. Pracovně počítáme se startem prací ke konci října 2020 (jakmile bude připraveno nové technické řešení) a s ukončením začátkem jara 2021. Některým spolupracovníkům pak bude nabídnuta dlouhodobá práce na správě Znalostní báze a dalších on-line projektů Junáka i do budoucna. 

Nabízíme
  • podporu - budeš součástí týmu interní komunikace Junáka. Vzájemně si poskytneme zpětnou vazbu a rozdělíme práci podle možností každého
  • být součástí změny - zapojíš se do nastavování vhodné podoby budoucího řešení
  • kreativní prostor - na tobě bude najít vhodnou formu, jak cílovou skupinu zaujmout a předat jí potřebné informace a znalosti
  • kancelář v centru Prahy
  • placenou práci na DPP nebo ŽL (případně, kdyby byl zájem, lze nabídnout i plný úvazek na pracovní smlouvu)
  • flexibilitu - práci můžeš plně vykonávat i mimo kancelář a schůzky přizpůsobíme tvým možnostem
Zaujala tě naše nabídka?
Pak se ozvi nejpozději do konce září 2020 (čím dříve, tím lépe) na tdc@skaut.cz. Pošli nám životopis a také pár řádek o tom, proč myslíš, že jsi právě ty vhodným adeptem / vhodnou adeptkou. Případné dotazy můžeš směrovat na stejný e-mail nebo na tel. 777663531. 

Tomáš Slavík - Fred | ředitel Tiskového a distribučního centra
Související inzeráty