Pojďte založit nový oddíl v Ořechu! Díky skautingu mohou děti získat zážitky a zkušenosti i mimo ...

Autor: Pelcl Ladislav (Bilbo)
ID: 2735
Typ: Poptávka
Kraj: Středočeský
Datum: 16.09.2019 10:06:01

Zobrazit

Pojďte založit nový oddíl v Ořechu!

Typ:Poptávka
Kategorie:Dlouhodobá spolupráce  >  Vedení oddílu
Kraj:Středočeský
Datum založení:09.09.2019
Datum poslední úpravy:16.09.2019
Datum platnosti:15.12.2019
Lokalita:Ořech
GPS:
Šířka: 50°1'15.3"N
Délka: 14°17'49.8"E
 Souřadnice:
Příloha:
potrebujeme_te_do_vedeni.jpg

Pojďte založit nový oddíl v Ořechu!
Díky skautingu mohou děti získat zážitky a zkušenosti i mimo prostředí obrazovek; přináší jim přátelství a hodnoty pro celý život. Skautské oddíly jsou plné a chybí nám vedoucí. A do toho všeho nám přišla neodolatelná nabídka od obce Ořech (na západní hranici Prahy), která by moc chtěla oddíl mít.
Pro nově vznikající oddíl v oblasti Ořech / Zbuzany / Praha – Řeporyje (zpočátku zejména vlčata a světlušky) tak hledáme vedení!

Koho hledáme:
  • dospělého, dvojici či více lidí, kteří by měli chuť založit nový oddíl a dále ho vést (přinejmenším na 2 roky)
  • v týmu vedení chceme přinejmenším někoho s čekatelskou zkouškou a chuť si udělat vůdcovskou
  • zkušenosti s vedením oddílu jsou vítány, ale ne nutné
  • s chutí do práce s dětmi a organizačními schopnostmi pro vedení oddílu
Co vás čeká:
  • založení a vedení oddílu
  • vedení letního tábora
  • zavedení výchovných nástrojů, oddílových zvyklostí a tradic
  • tvorba vize a plánu oddílů
  • působení ve středisku Hiawatha Praha
Co nabízíme:
  • podpora střediska a jeho vedení a obce a jejího vedení při zakládání oddílu
  • podpora při zavádění výchovných nástrojů (stezky, vlčci, světýlka)
  • finanční pomoc pro případné dojíždění (příspěvek na tramvajenku apod.)
  • proplacení vzdělávacích akcí (čekatelské, vůdcovské, zdravotnické a další kursy)
  • zajištění klubovny a podpory pro výpravy či tábor ze strany obce
Středisko Hiawatha Praha má přes 240 členů a členek. Působí na sousedícím území, tedy na Praze 5 a 13. Je to středisko se stabilním zázemím (několika klubovnami, vybavením, vlastním tábořištěm, dostatkem financí). Většina oddílů má v současnosti nové začínající vedoucí, kteří se vzájemně podporují. Oddíly se pravidelně účastní zahraničních akcí (Intercampy, Středoevrospká jamboree). Lidé ve středisku jsou zapojení do celostátních akcí (jamboree), vzdělávacích (VLK Ursus, VLK Nota bene, ČK Velká 5) akcí i ústředních projektů (revize skautské stezky, odborky, handbook). Středisko nabízí proplácení vzdělávacích i zážitkových akcí, pořízení metodických materiálů i další podporu (např. při vyúčtování akcí).
Středisková rada vyjádřila založení oddílu plnou podporu.

Obec Ořech je 12 minut autobusem od metra B Luka (případně lze ze Smíchovského nádraží dojet za 16 minut do sousedních Zbuzan), má téměř tisíc obyvatel (v součtu s okolními obcemi kolem 4 tisíc), v obci je první stupeň ZŠ. Ve výhledu je rozšíření oddílu do Zbuzan.

Zaujalo tě to?
Ozvi se na info@hiawatha.cz. Napiš, že máš zájem, pár vět o sobě a nějaký kontakt na sebe. Pokud je vás více, napište nám dohromady. Prosíme co nejdříve! Nejlépe do konce září 2019 – nejraději bychom oddíl rozběhli na podzim.

A ptáš se, co tě čeká, pokud se nám ozveš?
Následně se sejdeme, vzájemně se poznáme, rádi Ti odpovíme na všechny otázky.
Bude-li na naší i tvé/vaší straně chuť se do toho společně pustit, pustíme se do zakládání oddílu.

Související inzeráty